MENU

FAQ

Zastanawiasz się nad modernizacją ogrzewania w domu i masz wątpliwości co do ekonomicznej efektywności dotowanych pomp ciepła?

Zanim podejmiesz decyzję, przyjrzyjmy się głównym korzyściom elektrycznego ogrzewania; podłogowego, sufitowego i promiennikami.

  • Znacznie niższe koszty inwestycji biorąc pod uwagę koszty urządzeń i instalacji
  • Oszczędność energii dzięki maksymalnej elastyczności działania i doskonałej regulacji w porównaniu z kosztami eksploatacji z systemami opartymi na ogrzewaniu wody. Ogrzewanie wodne z dowolnym źródłem ciepła, w tym kotłem gazowym, pompą ciepła czy kotłem elektrycznym, nie jest  w stanie zapewnić takiej elastyczności i dokładności dostarczania niewielkich ilości ciepła wymaganego przez różne obszary domu.
  • Korzyści dla zdrowia płynące  z ogrzewania przez promieniowanie: elektryczne systemy podłogowe i sufitowe zapewniają ciepło głównie poprzez promieniowanie, co zapewnia człowiekowi lepszy komfort cieplny niż ogrzewanie przez konwekcję. Dodatkowo eliminuje  unoszenie się kurzu i alergenów, co jest idealne szczególnie dla alergików i astmatyków.
  • Wysoki komfort termiczny dzięki równomiernemu rozprowadzeniu ciepła: ciepło rozchodzi się równomiernie w całej przestrzeni. Różnica temperatur pomiędzy temperaturami podłogi i sufitu wynosi zaledwie 0,8 °C , a przy klasycznym ogrzewaniu wodnym z grzejnikami ściennymi może osiągnąć do 3,6 °C w w tym samym pomieszczeniu. 
  • Estetyka rozwiązań: brak widocznych grzejników zapewnia większą elastyczność w aranżacji pomieszczeń oraz eliminuje czasami mało estetyczne grzejniki.
  • Łatwa konserwacja i długowieczność: elektryczne ogrzewanie podłogowe i sufitowe ma minimalne wymagania konserwacyjne oraz jest tak zaprojektowane i produkowane, aby korzystać z niego przez dziesięciolecia bez konieczności wymiany. Na budynki mieszkalne Kable i maty grzejne ECOFLOOR® montowane w budownictwie mieszkaniowym  mają da dożywotnią gwarancję. Na folię grzewczą ECOFILM® producent udziela 10-letniej gwarancji, jednak rzeczywista żywotność produktu jest znacznie dłuższa (30-50 lat). Żywotność pomp ciepła nie przekracza na ogół 10-15 lat.