Fat Protektor 26
Photo
Kabel grzejny samoregulujący o mocy 26 W/m (5°C)
Dokumenty do pobrania Fat Protektor 26: Karta katalogowa
Instrukcja montażu kabla PROTEKTOR na rurach
Instrukcja montażu kabla PROTEKTOR w rynnach

 

Zastosowanie:

 

Przewody FAT PROTEKTOR są idealne do stosowania w systemach grzejnych zapewniających przepływ cieczy w układach poddanych działaniu niskich temperatur otoczenia. Ochrona przeciwzamrożeniowa i niskomocowe systemy kontroli temperatury dla tras impulsowych, instalacji p.poż., rurociągów wodnych, filtrów itp. to typowe zastosowania dla tych przewodów.

 

Opis/Charakterystyka:

 

Przewody firmy LUXBUD FAT-PROTEKTOR i są samoregulującymi, jednostronnie zasilanymi taśmami grzejnymi. Specjalny, usieciowany polimerowy rdzeń przewodzący jest połączony z żyłami zasilającymi o przekroju 1,22 mm² (ocynowana linka miedziana). Rdzeń grzejny zmniejsza lub zwiększa swoją moc grzejną odpowiednio do zmian temperatury w jego otoczeniu. Dwie warstwy izolacji zapewniają doskonałą wytrzymałość dielektryczną, odporność na wilgoć i ochronę mechaniczną. Wewnętrzna izolacja termoplastyczna jest trwale zespolona z materiałem grzejnym. Na izolacji wewnętrznej jest wytłoczona izolacja zewnętrzna z termoplastycznego elastomeru. Oplot, (ocynowana miedź), ułożony na izolacji zewnętrznej tworzy ekran ochronny na całej długości przewodu.
Przewd FAT PROTEKTOR przeznaczony jest do środowisk agresywnych chemicznie, posiada fluoropolimerową powłokę, która podwyższa jego wytrzymałość mechaniczną i chemiczną.

 

Działanie:

 

Równoległe żyły zasilające dostarczają napięcie na całej długości przewodu grzejnego. Przewodzący rdzeń grzejny tworzy nieskończoną liczbę równoległych , przewodzących ścieżek co pozwala ciąć przewód na dowolną długość w trakcie montażu bez niebezpieczeństwa pojawienia się zimnych stref. Charakterystyka samoregulacji przewodu grzejnego wynika z wewnętrznych właściwości materiału tworzącego przewodzący rdzeń. Przy wzroście temperatury rdzenia liczba przewodzących ścieżek w materiale ulega zmniejszeniu co automatycznie zmniejsza moc grzejną. Przy obniżeniu wartości temperatury liczba ścieżek przewodzących wzrasta powodując wzrost mocy grzejnej. Zjawisko to występuje na całej długości przewodu, dzięki czemu następuje dopasowanie mocy grzejnej do różnych warunków panujących w ogrzewanej rynnie.

Efekt samoregulacji pozwala na krzyżowanie i stykanie się przewodów grzejnych bez obawy o ich przegrzanie. Samoregulacja mocy grzejnej pozwala na efektywne wykorzystywanie energii, gdyż ciepło wytwarzane jest tylko w miejscu gdzie jest potrzebne, oraz ogranicza max temperaturę powłoki przewodu

 

Dane techniczne:

 

Moc grzejna 26 W/m przy 5°C
Napięcie znamionowe 230 V AC
Max. temperatura pracy
(przewód pod napięciem)
+65°C
Max. temperatura wytrzymywana
(napięcie wyłączone, do 1000h)
+85°C
Max. długość obwodu dla:  
C16A; włączenie przy +10oC 105 m
C16A; włączenie przy -20oC 73 m
C20A; włączenie przy +10oC 121 m
C20A; włączenie przy -20oC 92 m
Powłoka zewnętrzna Fluoropolimer
Min. promień gięcia 25 mm
Min. temperatura montażu -30°C
Wymiary 11,8 x 5,8 mm

 

 

Program produkcji:

 

  • FAT-PROTEKTOR 26 - moc grzejna 26 W/m przy +5oC
  • FAT-PROTEKTOR 33 - moc grzejna 33 W/m przy +5oC
Polecane

Zobacz także

Zastosowania
Aktualności
2020-09-21
Termostat Tsense z programowaniem bluetooth
Mamy przyjemność poinformować, że od 29. września w naszej ofercie znajdziecie nowy termostat programowalny za pomocą bluetooth.Termostat Tsense jest termostatem...
newsletter
Chcesz być na bieżąco z nowościami i promocjami Fenix Polska Sp. z o.o. - zapisz się do naszego newslettera.