elektryczne systemy grzewcze
MENU

NBP-35

Alarm obecności wody bądź nadmiernej wilgotności

Zastosowanie:

Alarm obecności wody bądź nadmiernej wilgotności na szynę DIN do sygnalizacji wycieku: regulowana czułość 2-20mS, 500-50 kΩ, wbudowany przekaźnik 10A NVP to kontrola instalacji wodnych oraz ochrona wyposażenia np. urządzeń elektronicznych. Do NVP stosowany jest taśmowy czujnik dostępny na metry. Taśma instalowana jest w podłodze lub na rurach. Wystarczy kilka kropel wody na tasiemce, aby aktywować alarm. NVP może być stosowany do sterowania zaworem w systemie chłodzenia sufitowego w celu zabezpieczenia rur przed kondensacją pary wodnej.

Działanie:

NVP mierzy przewodność elektryczną obwodu czujnika.

Jeżeli przewodność czujnika jest większa niż wartość nastawy na pokrętle regulatora NVP (czujnik jest wilgotny) wbudowany przekaźnik przejdzie w stan alarmu i czerwona dioda się zaświeci. Również, jeżeli będzie zwarcie bądź rozwarcie obwodu czujnika przekaźnik przejdzie w stan alarmu. Ponadto zielona dioda świeci się, jeżeli napięcie zasilania jest podłączone. Stanem alarmu jest nieaktywny przekaźnik (zwarte styki 5 i 7 jak na rys) i świecąca dioda. Dzięki temu możliwa jest również sygnalizacja zaniku napięcia

OZNACZENIE CE

OJ gwarantuje, że produkt spełnia dyrektywę European Council nr 89/336 wraz z kolejnymi zmianami dotyczącymi kompatybilności elektromagnetycznej oraz dyrektywę 73/23 dotycząca wyposażenia elektrycznego w zakresach określonego napięcia.

Zgodność z normami: EN 50 081, EN 50 082.

Ten produkt może być podłączony do instalacji założonej zgodnie z aktualnymi normami.

Kiedy produkt jest zamontowany zgodnie z instrukcją i obowiązującymi przepisami fabryka OJ ELEKTRONIK AS udziela gwarancji na ten produkt.

Jeżeli produkt był narażony na zniszczenie np. podczas transportu, musi zostać sprawdzony i poddany przeglądowi przez wykwalifikowany personel przed podłączeniem do instalacji.

Wskazania diody LED

  • Zielona świeci – włączone zasilanie
  • Czerwona świeci – stan alarmu lub uszkodzenie czujnika

Schematy oraz przykłady zastosowania znajdziesz w karcie katalogowej PDF.

Dane techniczne:

Zasilanie 24V lub 120V lub 230V AC ±10% 50-60Hz
Pobór mocy 3VA
Waga 190g
Temperatura pracy -20/50ºC
Czułość 2-20mS, 500-50kΩ
Napięcie czujnika max 8V DC
Alarm akustyczny – NVP-16 ok. 55dB

 

Program produkcji:

NVP-15 Sygnalizator wilgoci 230V, 10A
NVP-35 Sygnalizator wilgoci 24V, 10A
NVP-16 Sygnalizator wilgoci z dodatkowym sygnałem akustycznym
Akcesoria  
NVPF Czujnik taśmowy dostępny na metry
NVPF-16 Czujnik punktowy
NVPFL Klej do czujnika taśmowego
Inne produkty w tej kategorii