elektryczne systemy grzewcze
MENU

ECOSUN U

Grzejnik promiennikowy niskotemperaturowy do pomieszczeń mieszkalnych

Opis/Charakterystyka:

Montaż

Istnieją następujące sposoby zamocowanie paneli:

  • zamocowanie do sufitu
  • zawieszenie pod sufitem
  • wbudowanie w sufit podwieszany (kasetony sufitowe)
     

Uwaga:

Minimalne odległości jakie muszą być zachowane są następujące: 300-600W H=3m; x=0,6m 300-700W H=3,5m; x=1,2m 300-700W H>4m; x=1,8m

 

Montaż na suficie

Ramę montażowa przykręca się śrubami bezpośrednio do sufitu. Panel zawiesza się na ramce w sposób pokazany na rysunkach.

Podwieszenie panelu pod sufitem.

Na tylnej stronie panelu znajdują się cztery uchwyty . Panele zawieszamy na czterech odcinkach łańcucha do wymienionych uchwytów. Polecamy łańcuch stalowy ocynkowany o średnicy min 2,5 mm. Maksymalna długość zawiesi 1,5 m.

Konserwacja paneli

Konserwacja polega na czyszczeniu zewnętrznej konstrukcji panelu przy użyciu miękkiej szczotki i detergentu. Nie wolno czyścić promiennika panelu – grozi to jego zniszczeniem. Czynności te wykonujemy przy wyłączonym panelu.

Uwaga:

Montaż paneli mogą wykonać jedynie elektrycy z uprawnieniami. Wszelkie czynności związane z montażem paneli należy wykonywać w rękawiczkach , po to żeby chronić pokrycie panela przed zatłuszczeniem. Zabrudzenie powierzchni THERMOCRYSTAL lub SILICATING powoduje powstanie nieusuwalnych plam.

Zastosowanie:

Panelowe promienniki ciepła to komfortowe i ekonomiczne urządzenia do ogrzewania pomieszczeń i ogrzewania punktowego.
Umieszczone na suficie pozwalają uzyskać bliski ideałowi rozkład temperatur w pomieszczeniu. Dodatkowo wyższa temperatura elementów pomieszczenia sprawia, że odpowiedni komfort cieplny uzyskiwany jest przy niższych temperaturach powietrza. Pozwala to zaoszczędzić 18-24% energii w porównaniu z tradycyjnymi grzejnikami konwektorowymi.
Panel dostarczany jest w komplecie z ramą umożliwiającą jego zawieszenie.

Zalety:

Umieszczone na suficie pozwalają uzyskać bliski ideałowi rozkład temperatur w pomieszczeniu (różnica temperatury między sufitem i podłogą nie przekracza 1-2°C). Odpowiednio dobrane długości fal promieniowania cieplnego powodują, że jest ono w większości absorbowane przez elementy pomieszczenia (podłogę, ściany, meble) powodując wzrost ich temperatury, a jednocześnie nie jest pochłaniane przez powierzchnie szklane (np. okna) dzięki czemu unikamy niepotrzebnych strat energii. Dodatkowo wyższa temperatura elementów pomieszczenia sprawia, że odpowiedni komfort cieplny uzyskiwany jest przy niższych temperaturach powietrza. Pozwala to zaoszczędzić 18-24% energii w porównaniu z tradycyjnymi grzejnikami konwektorowymi.

Dane techniczne:

Promienniki Comfort Sun są wykonane w I klasie ochronności, stopień ochrony IP20 (promienniki szklane i promienniki do sufitów podwieszanych), IP44 (promienniki podwieszane do sufitu) możliwe wykonanie IP54 lub IP65. Panele Comfort Sun musza być zainstalowane zgodnie ze sztuka oraz obowiązującymi przepisami. Obwód grzejny Comfort Sun musi posiadać niezależne zabezpieczenie nadmiarowo prądowe w tablicy elektrycznej oraz posiadać układ sterujący ( termostat ) lub posiadać wyłącznik dwupolowy ( sterowanie ręczne ). Materiał znajdujący się w pobliżu paneli powinien posiadać odporność cieplna większa od 60 st.C Panele posiadają certyfikat LCIE o numerach 411 696, 411 856, 411 858

Inne produkty w tej kategorii